Částečné uvolnění podmínek pro vstup do Japonska

InfoZprávyZahraničí vloženo: 15. 11. 2021


12.11.2021 - V souvislosti s plánovanou účastí MZe na mezinárodním veletrhu FOODEX JAPAN 2022 přináším informaci ohledně nových opatření pro vstup do Japonska.

Počínaje pondělím 8. 11. 2021 došlo k uvolnění cestovních restrikcí pro vstup do Japonska pro cestující, jejichž důvodem návštěvy jsou obchodní schůzky. Nová opatření zkracují povinnou karanténu pro cestující na služebních cestách ze 14 dní (10 dní pro očkované pasažéry) na 3 dny po splnění určitých podmínek.

Japonsko je uzavřeno od března 2020 a nyní jde o první zmírnění podmínek pro vstup. Stále však platí pro cestující z ČR vízová povinnost.

Dle webu Ministerstva zdravotnictví se třídenní karanténa týká pouze plně očkovaných cestujících, kteří musí před svou cestou předložit následující dokumenty: žádost, prohlášení o dodržování podmínek, plán činnosti po celou délku pobytu, seznam spolucestujících, kopii pasu, certifikát o absolvování očkování.  Tyto dokumenty musejí být předloženy příslušným ministerstvům v závislosti na odvětví, ze kterého cestující pochází. Délka schvalovacího procesu nebyla zveřejněna. Teprve po schválení všech dokumentů budou moci cestující žádat o víza na japonském velvyslanectví v zahraničí. Kromě toho musí cestující prokázat negativní výsledek covid testu. Denní limit pro nově vstupující do země je omezen na 3 500 lidí denně. Japonské společnosti musí následně předložit zprávu o tom, zda tito cestovatelé během svého pobytu v Japonsku dodržovali nastavená pravidla.

Japonská podnikatelská federace Keidanren, Americká obchodní komora v Japonsku a řada dalších organizací po představení nových změn v cestovní politice Japonska žádá úplné odstranění překážek pro očkované cestující. Dříve než stačil první cestující za obchodem přijet do země, je zřejmé, že nová opatření na zjednodušení cestování za obchodem jsou nedostatečná.
Letošní první výskyt ptačí chřipky v Japonsku

Japonsko tento týden zaznamenalo první ohnisko ptačí chřipky v letošní zimní sezóně, a to na drůbeží farmě na severovýchodě země. Na farmě v prefektuře Akita bylo zabito 143 tisíc nosnic, když ze třinácti testovaných kusů bylo 12 pozitivních. Japonsko po vypuknutí epidemie dočasně pozastavilo vývoz kuřecího masa a vajec ze všech regionů a zakázalo dodávky masa i vajec z farem v okruhu 10 km od ohniska nákazy.

Ve čtvrtek 11.11. pak Japonsko zvýšilo varování před ptačí chřipkou na nejvyšší stupeň poté co byla ptačí chřipka prokázána také v jihozápadní prefektuře Kagošima. Národní výzkumný ústav potvrdil, že virus detekovaný v Akitě je H5N8. Jde o stejný kmen, který loni v zimě způsobil historicky největší epidemii ptačí chřipky v zemi. Kmen nalezený v Kagošimě byl identifikován jako virus H5.

Během minulé sezóny byla ptačí chřipkou zasažena více než třetina prefektur, což mělo za následek utracení téměř 10 milionů kusů drůbeže. V Japonsku se chová cca 181 mil nosnic a 140 mil brojlerů.

Zdroj: Japan Times, Reuters, The Mainichi

Zpracovala:
Irena Leopoldová
zemědělská diplomatka velvyslanectví ČR v Tokiu, E-Mail: irena_leopoldova@mzv.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz