Certifikace konzumních brambor v režimu kvality Q CZ

InfoPoradenstvíZemědělství a venkovRostlinná výroba vloženo: 10. 01. 2022


4.1.2022 - ! INFORMACE K PODÁVÁNÍ NOVÝCH ŽÁDOSTÍ !

V termínu od 4. ledna do 30. dubna 2022 se mohou hlásit noví žadatelé o certifikaci produktů z konzumních brambor B1 – B3 v režimu kvality Q CZ, u kterých v termínu do 12 měsíců od podání žádosti bude provedena certifikační inspekce.

Noví žadatelé se  do procesu certifikace produktů z konzumních brambor v režimu kvality Q CZ zapojí podáním žádosti Certifikačnímu orgánu, kterým je Oddělení chmele a certifikace produktů ÚKZÚZ.

Tato žádost musí být podána v souladu se Zásadami, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací pro rok 2022 na základě § 1, § 2 a § 2d zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů a v souladu s Dotačním titulem 19.C - Zasady_2022.pdf (eagri.cz).

Žádost o dotační titul na SZIF není současně žádostí o certifikaci, která je samostatným procesem. 


Ministerstvo zemědělství pověřilo Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský zajištěním Certifikace produktů z konzumních brambor B1 – B3 v režimu kvality Q CZ.

Samotnému procesu certifikace předcházela celá řada procesních úkonů vedoucích k akreditaci Certifikačního schématu, jehož vlastníkem je Český bramborářský svaz, z. s. 

Celý Certifikační proces produktů B1 – B3 v režimu kvality Q CZ je v současné době akreditován u Českého institutu pro akreditaci , o.p.s. a Oddělení chmele a certifikace produktů jako Certifikační orgán získalo dne 7.12.2020 Osvědčení o akreditaci č. 746/2020 platné do 7.12.2023.

Předmětem certifikace  jsou následující produkty:

B1 - Konzumní brambory vyprodukované v režimu kvality Q CZ. Jedná se o konzumní brambory, které splnily nastavené parametry režimu kvality Q CZ a nebyly pěstovány pro výrobu škrobu nebo sadby.
B2 - Konzumní brambory zabalené a upravené v režimu kvality Q CZ nebo Konzumní brambory zabalené v režimu kvality Q CZ nebo Konzumní brambory upravené v režimu jakosti Q CZ. Jedná se o konzumní brambory zabalené, nebo jinak upravené před jejich prodejem vypěstované v režimu kvality Q CZ, brambory ve slupce, brambory loupané, sušené, vařené, které splnily nastavené parametry režimu kvality Q CZ.
B3 - Smažené a předsmažené výrobky obsahující pouze brambory v režimu kvality Q CZ. Jedná se o smažené a předsmažené výrobky obsahující pouze brambory v režimu kvality Q CZ; hranolky a lupínky z brambor, které splnily nastavené parametry režimu kvality Q CZ.

Cílem certifikace je poskytnout spotřebiteli záruku vysoké kvality a potravinové bezpečnosti, která je dána sledováním nastavených parametrů u jednotlivých produktů. Počátkem roku 2021 byl zahájen proces „Certifikace konzumních brambor B1 – B3 v režimu kvality Q CZ“.


Externí aplikace. Otevírá se do nového okna. Databáze vydaných certifikátů – Q CZ konzumní brambory


Přílohy:

Formulář žádosti o certifikaci (DOCX, 54 KB)
Certifikační systém Q CZ (PDF, 322 KB)
Certifikační schéma ČBS (PDF, 226 KB)
Vzor smlouvy o provedení certifikace a periodickém dozoru (PDF, 203 KB)
Příloha č. 1 ke Smlouvě o provedení certifikace a periodickém dozoru - Stanovení platby v Kč (PDF, 190 KB)
Stanovení pracnosti v hodinách za úkony spojené s provedením certifikační a dozorové inspekce (PDF, 151 KB)
Schéma inspekčního systému (PDF, 136 KB)
Pravidla pro vyřizování stížností a odvolání (PDF, 143 KB)
Vzor Certifikátu (PDF, 264 KB)
Prezentace režimu Q CZ pro konzumní brambory (PDF, 963 KB)
Často kladené dotazy (PDF, 245 KB)

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz