Informace pro ekologické ovocnáře

InfoDotaceProgram rozvoje venkova 2014 až 2020Opatření M01 vloženo: 25. 11. 2022


V Praze dne 24. 11. 2022 - Rádi bychom informovali žadatele, kteří v roce 2022 žádali na kulturu ovocný sad v rámci opatření ekologické zemědělství a navazující ekologické zemědělství, že od 01. prosince 2022 je na Portálu farmáře možné podávat doklady k prokázání vlastní produkce ovoce a jahodníků.


Konečným termínem pro podání Formuláře k prokázání vlastní produkce ovoce a jahodníků EZ / NEZ 2022 je 31. leden 2023. Formuláře pro prokázání objemu vlastní produkce ovoce a jahodníku včetně všech povinných příloh lze podat přes svůj Portál farmáře – po přihlášení a kliknutí do Nových podání, je pod Jednotnou žádostí dlaždice Prokázání produkce ovoce a jahod, kde si žadatel vygeneruje a odešle formulář pro rok 2022.

Případně lze formulář podat též datovou schránkou, poštou, elektronickou podatelnou (e-mail: podatelna@szif.cz) nebo osobně - na Oddělení příjmu žádostí a LPIS (podání podle místa trvalého bydliště
nebo sídla), seznam Oddělení příjmu žádostí a LPIS je k dispozici na cestě: http://www.szif.cz/cs/szif-ro

Pro rok 2022 platí:

Ostatní sady
Žadatel je povinen doložit vyplněný formulář vydaný fondem a záznamy o rostlinné produkci. Pro výsadby ovocných stromů mladších 3 let a ovocných keřů mladších 1 rok deklarovaných v žádosti o dotaci jako sady ostatní podmínka prokazování vlastní produkce neplatí. Rok výsadby se počítá jako rok 0, proto je za rok 2022 u ostatních sadů třeba dokládat formulář pro stromy vysázené v roce 2018 a dříve, pro keře vysázené 2020 a dříve.


Intenzivní sady
Žadatel je povinen doložit vyplněný formulář vydaný fondem, záznamy o rostlinné produkci. U intenzivních sadů je produkce dokládána vždy, tzn. nelze žádat na výsadby mladší tří let, jak je tomu u sadů ostatních.

Jahodník

Podmínka prokázání vlastní produkce jahod se nevztahuje na DPB nebo jeho části, na kterých je založen porost jahodníku prvním rokem. Spolu s formulářem prokázání produkce tak žadatel dokládá též záznamy o rostlinné produkci, z nichž jsou patrná data jednotlivých výsadeb.


Pro více informací k prokázání vlastní produkce ovoce a jahodníku v rámci opatření ekologické zemědělství a navazující ekologické zemědělství, byla vyhotovena příručka, která je k dispozici na www.szif.cz – v sekci Jednotná žádost – Ke stažení – Prokázání produkce ovocných druhů a jahod.


Žadatel, který podal Ohlášení vyšší moci – výjimečných okolností (dále jen OVM), NENÍ oproštěn od povinnosti podání formuláře k prokázání vlastní produkce ovoce a jahodníku.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz