Propagace evropských zemědělských produktů: Komise zvyšuje financování

InfoZprávyZemědělstvíEkonomické zpravodajství vloženo: 17. 01. 2019


Praha 17. ledna 2019 - Komise poskytne finanční prostředky ve výši 181,6 milionů EUR na propagaci zemědělských produktů EU na celém světě – o 12,6 milionů EUR více než v 2018.
Evropská komise dnes zveřejnila výzvy k předkládání návrhů pro programy na podporu zemědělských produktů po celém světě i v rámci EU. Celkem je na spolufinancování programů k dispozici 181,6 mil. EUR.

Programy mohou zahrnovat širokou škálu témat od obecných kampaní týkajících se zdravého stravování až po určitá odvětví trhu.
Celkem 98 mil. EUR je vyčleněno na podporu exportu zemědělských a potravinářských produktů původem z EU do třetích zemí, zejména do těch, u nichž existuje velký potenciál pro zvýšení vývozu, jako je Kanada, Čína, Japonsko, Jižní Korea, Mexiko a Spojené státy americké.


V rámci samotné EU jsou preferovány kampaně, které propagují různé systémy a značky EU v oblasti kvality potravin, jako je chráněné označení původu (CHOP), chráněné zeměpisné označení (CHZO) a zaručená tradiční specialita (ZTS), jakož i produkty ekologického zemědělství. Část finančních prostředků je zacílena k využití na určité specifické oblasti: udržitelnost pěstování rýže, stolní olivy, hovězí a telecí maso a čerstvé ovoce a zeleninu – tento sektor byl speciálně vybrán pro podporu zdravého stravování mezi spotřebiteli v EU.

Kdo může žádat o podporu na propagaci?
Způsobilá k podání žádosti o financování v rámci dnes zveřejněné výzvy k předkládání návrhů je široká škála organizací, např. obchodní organizace, organizace producentů a zemědělsko-potravinářské subjekty odpovědné za propagační činnosti. Tzv. „jednoduché“ programy mohou být předloženy jednou nebo více organizacemi ze stejné země EU; složené programy mohou být předloženy alespoň dvěma navrhujícími organizacemi z alespoň dvou členských států nebo jednou či několika evropskými organizacemi. Propagační kampaně obvykle probíhají jeden až tři roky.

Jak o podporu požádat?
Návrhy jsou předkládány přímo agentuře CHAFEA prostřednictvím elektronického systému:
https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/programmes/agrip

Termín pro předložení návrhu propagačních programů byl stanoven na 16. 4. 2019 do 17:00 hodin (středoevropského času).
Komise přijaté návrhy posoudí a v říjnu budou známi úspěšní žadatelé.

Text výzev a další informace:

Kontaktní údaje: propagace.eu@szif.cz


Ing. Michal Barbuš
vedoucí Oddělení dotací včelařských opatření,
cukru a propagace v.r.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz