Informace pro žadatele k dotačnímu programu 3.e. - příjem žádostí o dotaci a dokladů prokazujících nárok na dotaci pro rok 2022

InfoDotaceNárodní dotaceZemědělství, potravinářství, poradenství vloženo: 01. 06. 2022


V Praze dne 1. června 2022 - Na Portálu farmáře SZIF je pro žadatele spuštěn příjem žádostí o dotaci a dokladů prokazujících nárok na dotaci na dotační program 3.e. pro rok 2022. Příjem žádostí o dotaci a dokladů prokazujících nárok na dotaci bude probíhat v termínu od 1. 6. 2022 do 1. 8. 2022.

V období od 1. 7. 2022 do 10. 7. 2022 dojde k plánované generální odstávce systémů a aplikací MZe z důvodu nutné aktualizace. V tomto termínu budou systémy a aplikace MZe nedostupné.
Příručka pro žadatele k podání žádosti o dotaci a dokladů prokazujících nárok na dotaci k DP 3.e. je k dispozici na Portálu Farmáře SZIF → vpravo nahoře Nová podání → ikona Národní dotace →
vlevo dole Soubory ke stažení → složka 3.e. → složka Příručky.


Příručka je k dispozici také na webových stránkách SZIF (www.szif.cz) → SZIF POSKYTUJE → Národní dotace → Národní dotace → Dotační programy → 3.e. → KE STAŽENÍ → Příručky.
Při podání žádosti o dotaci a dokladů prokazujících nárok na dotaci je nutné postupovat následovně:
1. krok - podání Čestného prohlášení de minimis
2. krok - podání žádosti o dotaci
3. krok - vyplnění Aplikace pro přípravu daňových a účetních dokladů
4. krok - podání dokladů prokazujících nárok na dotaci


1. krok - podání Čestného prohlášení de minimis
- Čestné prohlášení de minimis musí být podáno před podáním samotné žádosti o dotaci.
- Postup podání Čestného prohlášení de minimis je popsán v příručce Zjednodušený postup pro doložení Čestného prohlášení de minimis přes Portál farmáře.
- Příručka je k dispozici na Portálu farmáře SZIF → vpravo nahoře Nová podání → ikona Průřezové přílohy → vlevo dole Soubory ke stažení → složka Prohlášení de minimis.

2. krok - podání žádosti o dotaci
- Portál farmáře SZIF → vpravo nahoře Nová podání → ikona Žádosti o zemědělské národní dotace → Příprava žádosti pro rok 2022 → ikona s dotačním programem 3.e.
- Vyplněnou žádost o dotaci musí žadatel uložit do svého PC ve formátu PDF a následně nahrát na Portál farmáře SZIF.
- K žádosti o dotaci se nedokládá žádná další příloha.

3. krok - vyplnění Aplikace pro přípravu daňových a účetních dokladů
- Portál farmáře SZIF → vpravo nahoře Nová podání → ikona Aplikace pro přípravu daňových a účetních dokladů → ikona Aplikace pro přípravu daňových a účetních dokladů 2022 → ikona s dotačním programem 3.e.
- Každý uplatňovaný doklad musí být v aplikaci uveden na samostatném řádku. Pro každý doklad musí být vyplněny všechny požadované údaje (bílá pole) a vložen sken příslušného dokladu a dokladu o úhradě.
- Pro účely dotace je uznatelný náklad uhrazený formou zápočtu (vzájemný zápočet pohledávek).
V takovém případě žadatel jako doklad o úhradě doloží smlouvu nebo dohodu o vzájemném zápočtu, která by měla obsahovat dostatečně průkaznou identifikaci obou smluvních stran a přesnou identifikaci jejich započtených pohledávek.

4. krok - podání dokladů prokazujících nárok na dotaci
- Portál farmáře SZIF → vpravo nahoře Nová podání → ikona Doklady prokazující nárok na dotaci → Rok 2022 → ikona s dotačním programem 3.e.
- Vyplněný formulář Prokázání nároku na dotaci musí žadatel uložit do svého PC ve formátu PDF a následně nahrát na Portál farmáře SZIF.
- K dokladům prokazujícím nárok na dotaci musí být doloženy povinné přílohy:

  • tuzemská a vlastní sadba - uznávací listy sadby
  • dovozová sadba - oznámení o dovozu dle zákona č. 219/2003 Sb.

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2022 - AK ČR | vyroba-www.cz