Spojené arabské emiráty hlásí enormní poptávku po nealkoholických alternativách nápojů

InfoZprávyZahraničíPotravinářství vloženo: 22. 01. 2021


15.1.2021 - Trend, který je v posledních letech po celém světě, neminul ani Spojení arabské emiráty. Řeč je o rostoucí oblibě nealkoholických nápojů, jako jsou piva či alternativy klasických alkoholů. Nejen specializované prodejny, ale také klasické supermarkety se v posledních dvou letech stále častěji plní těmito nápoji.

V tomto případě nešlo o vytváření poptávky, ale o chybějící nabídku ze strany místních prodejen. Kdo se do tohoto obchodu přidal, hlásí neustále rostoucí tržby a úspěch.

Konečně není výjimkou, že k možnostem brunchů, což je velmi populární způsob, jak v emirátech trávit víkend pro většinu expatů, vedle alkoholického, francouzského a nealkoholického balíčku přibývají také non-alcoholic spirits. Tedy nealkoholické alternativy alkoholických nápojů.

Mluvčí řetězce Spinneys prohlásil, že trend reflektuje rostoucí poptávku v ostatních světových metropolích. Jejich prodeje těchto alternativ během loňských Vánoc a Nového roku předběhly ty s klasickými nealkoholickými nápoji, jako je Coca-Cola nebo Pepsi. V letošním roce byla poptávka po nealkoholickém pivu vyčíslena na závratných 18 miliard dolarů a do roku 2025 se plánuje dokonce zvýšení na 25 miliard. To jsou hlavní důvody, proč řetězce Spinneys a Waitrose přidávají stále větší nabídku těchto produktů.

Jedním z velkých hráčů, který letos vstoupil na místní trh, je firma Heineken. Ta spustila své 0.0% pivo jako horkou novinku pro místní trh. Díky tomu se očekává, že se další velká jména do tohoto trendu přidají. Pokud si říkáte, že to dělá mnoho firem, opak je pravdou. Nesmíme zapomínat, že jsou Spojené arabské emiráty muslimskou zemí a alkohol nese zvláštní pravidla. Pokud se tedy nápoj prezentuje jako nealkoholický, nesmí obsahovat žádnou stopu alkoholu. V tom naráží většina jak českých, tak světových firem, u kterých nealkoholické pivo nese stopy alkoholu nejenom během procesu výroby, ale také hotový produkt.

Zvyšující poptávky si všímají i podnikatelé. I proto se vedle klasických obchodů začínají objevovat speciální firmy, jako například Drink Dry Store, které svůj obchod postavili na nedostatku takových nápojů v emirátech. Díky tomu slaví obrovský úspěch.

I když se o emirátech říká, že jsou až příliš zásobované a uspět je nyní velmi těžké, nové trendy otevírají dveře i do tohoto silně konkurenčního prostředí. V posledních měsících jsou to jak nealkoholické alternativy nápojů, tak například Košer produkty.

Zpracoval: Lukáš Zamrzla, Zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí, lukas_zamrzla@mzv.cz

logo Agrární komora ČR

Delegáti 29. sněmu, zvolili nového prezidenta Agrární komory ČR,
Ing. Jana Doležala více zde


Odebírejte e-mailem denní nebo týdenní přehled zveřejněných zpráv.

czech-agro-komodite.cz
Praha Liberecký Olomoucký Zlínský Plzeňský Ústecký Karlovarský Moravskoslezský Středočeský Vysočina Pardubický Kralovehradecký Jihočeský Jihomoravský

AGRÁRNÍ KOMORA V KRAJÍCH

Praha | Středočeský | Plzeňský | Jihočeský | Karlovarský | Ústecký | Liberecký | Královéhradecký | Pardubický | Vysočina | Jihomoravský | Zlínský | Olomoucký | Moravskoslezský

Reklama zavřít
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

IČO: 47674768
DIČ: CZ47674768
datová schránka: guzadjj


+420 296 411 180
sekretariat@akcr.cz
Mapa jak k nám

Cookies
Ochrana osobních údajů

Agrární komora České republiky podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko. Creative Commons License. Tiskové a elektronické šíření informací z webových stránek Agrární komory České republiky je možné pouze s uvedením zdroje. Copyright © 2005-6 Agrární komora České republiky Creative Commons License

Copyright © 2010-2023 - AK ČR | vyroba-www.cz